Bez problema – Partizan “preslišao” Studentski centar

Košarkaši Partizana su rezultatom 79:57 pobedili Studentski centar u 3. kolu ABA lige.

Partizan sa Željkom Obradovićem ima savršeni start sezone u ABA ligi – 3 utakmice i 3 pobede.

Partizan je prethodno uspešno završio dva gostovanja u Hrvatskoj, protiv Zadra i Splita, a sada su u Beogradu “pregazili” Studentski centar sa 79:57.

Prve poene na meču je postigao Kenan Kamenjaš, snažnim zakucavanjem za vođstvo podgoričana i onda sledi serija Partizana od 9:0, gde smo videli i trojku Trifunovića i ali up zakucavanje Zeka Ledeja, a usledilo je i snažno zakucavanje Alena Smailagića.

Prva četvrtina je završena sa samo 9 poena za Studentski centar, da bi u drugom kvartalu bili dosta efikasniji, iako je Partizan nastavio tamo gde je stao u prvom desetomintnom periodu.

Alen Smailagić je ubacio 9 poena i to verovali ili ne bez promašaja, a na poluvreme se otišlo sa 37:23 u korist Partizana i to nakon trojke koju je uz zvuk sirene pogodio Flečer Megi, jedan od najboljih šutera u istoriji koledž košarke.

Rutinski je Partizan poveo u prvom poluvremenu i bez ikakvih poteškoća održavao visoku prednost i u drugom poluvremenu ove utakmice.

Grobari su videli delić moći svog omiljenog tima, odbrana Partizana je na momente delovala besprekorno pogotovo kada se brani pik, ali je Željko Obradović imao određene zamerke na stranu pomoći i protrčavanja.

Sve u svemu, drugo poluvreme je počelo zakucavanjem Uroša Trifunovića, da bi potom Panter pogodio trojku, a videli smo i još jedno atraktivno zakucavanje Alena Smailagića koji je utakmicu završio bez ijednog promašaja iz igre.

Već sredinom treće četvrtine je prednost prešla 20 poena i znalo se da se samo čeka da krajnji rezultat je bilo gotovo nemoguće da Partizan izgubi. Na sve to došla je i malerozna situacija kada se povredio Dalas Mur na 8 minuta pre kraja meča.

Utakmica je završena trojkom za Podgoričane u poslednjoj sekundi za konačnih 79:57, a najefikasniji je bio Alen Smailagić sa 13 poena i bez promašaja! 5/5 iz igre i 2/2 penali.

12 poena je postigao Kevin Panter, a 10 Uroš Trifunović. Na drugoj strani, tri igrača su bila dvocifrena: Kenan Kamenjaš, Baćović i Vinjales i svi su imali po 10 postignutih poena.