Poezija Napolija i poluvreme iz snova – Lacio deklasiran

Fudbaleri Napolija pobedili su Lacio 4:0 (3:0) u Napulju u 14. kolu italijanske Serije A.

Na stadionu Dijego Armando Maradona, gde je pre meča otkrivena statua sa likom legendarnog “El Pibea“, postojao je samo jedan tim – Napoli.

Odigrao je tim Lučana Spaletija poluvreme iz snova, postigao tri gola za nepunih pola sata i poslao poruku rivalima da su spreman da konačno prigrabi Skudeto.

Sve je počelo od sedmog minuta kada je Pjotr Zjelinski “pocepao” mrežu Rimljana za vođstvo i najavu šoua Napolitanaca.

I onda spektakularna dva pogotka u režiji najboljeg strelca u istoriji Napolija – Drisa Mertensa.

Akcija kao na “plejstejšenu” i “dar-mar” Mertensa u odbrani Lacija za 2:0 već u 10. minutu.

Nisu se gosti iz prestonice oporavili, a već su treći put vadili loptu iz mreže.

Ponovo divna akcija i “suvi list” Belgijanca za konačan nokaut nakon tek prve trećine utakmice.

Do kraja rutinska igra Napolija i čuvanje lopte uz povike “Ole…”, uz još jedan prelep gol španskog veziste Fabijana Ruisa.

Sa oko 25 metara poslao je “kiflu” i dosuo so na ranu Lacija, za koga je srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić odigrao sat vremena pre izmene.

Napoli je tako iskoristio kiks Milana i sada se osamio na vrhu Serije A sa tri boda više, a četiri od aktuelnog prvaka Intera.

Sa ovakvom igrom, Napolitanci su glavni favoriti da prigrabe trofej šampiona prvi put još od 1990. godine kada ih je vodio baš Maradona.