Uživo: Dve šanse Vlahovića, bez gola za Srbiju

Fudbalska reprezentacija Srbije u 6. kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo gostuje selekciji Luksemburga.

“Orlovi” bi trijumfom obezbedili najmanje plasman u baraž, a zauzeli bi prvo mesto u grupi A uz utakmicu više od Portugalije.

Pobeda je bitna i kako bi se zadržao pritisak na Portugalce, te kako bi se u poslednjem kolu u Lisabonu odlučivalo o prvom mestu i direktnom plasmanu na Mondijal.

Srbija će biti oslabljena neigranjem Nikole Milenkovića na poziciji štopera, a najverovatnije će ga zameniti Matija Nastasić.

Luksemburg ima pet bodova manje od Srbije, ali i utakmicu manje, pa bi on pobedom preuzeo stvari u svoje ruke.

Međutim, favorit je jasan i za sve će se pitati Piksijevi izabranici.

Sva dešavanja sa Nacionalnog stadiona u Luksemburgu pratićemo iz minuta u minut putem Live BLOG-a na B92.net:

40′ Opet Sebastijan Til usamljen na ivici kaznenog prostora

Momci, čuvajte ga, znamo svi da je opasan.

Biće novi korner za domaću selekciju.

21:24

38′ Kratkotrajna opsada gola Srbije

Pun minut su pokušavali “orlovi” da pronađu put do gola, ali su ga našli samo do novog kornera.
21:22

34′ Luksemburg sve opasniji

Opasan pokušaj Sebastijana Tila levom nogom sa distance.

Nije bilo igrača u bloku, ali je srećom lopta otišla preko gola.

On se ne sme ostavljati da sam šutira, a dokaz za to je njegov pobedonoski gol za Šerif protiv Reala u Madridu.

30′ Udarac Pavlovića glavom posle kornera Kostića

Još jednom neprecizno, pored leve stative.

Čekamo pravi u udarac u okvir gola Luksemburga.

21:13

26′ Nova šansa za Vlahovića

Ovog puta sa desne strane, namestio se na svoju levu nogu i promašio za metar, metar i po.

Bilo je i drugih opcija osim šuta na gol…

21:04

19′ Nova prilika!

Sjajan pas Mitrovića za Vlahovića, ali napadač Fiorentine nije uspeo da zahvati loptu iz poluvoleja.

I dalje nema udarca ka golu rivala.

21:00

15′ Čuju se navijači Srbije u Luksemburgu

Mogu se videti i srpske zastave na tribinama, kao i skandiranje srpskim fudbalerima.

12′ Bareiro pravi novi prekršaj

A već ima žuti karton iz prvog minuta…
20:56

11′ Dobar početak utakmice

Iako za sada nema većih šansi, niti promena rezlutata, ima ritma u meču.
20:53

8′ Šteta

Imao je Vlahović prostor ispred sebe, ali je želeo da asistira Tadiću i to je bila greška u ovoj situaciji.
20:49

4′ Prva šansa za Srbiju

Sjajan pas Nastasića za Tadića, preko pola terena je lopta išla, ali kapiten nije stigao da zakači loptu.