(VIDEO) JOKIĆEV DABL DABL ZA POBEDU DENVERA, BJELICA ODLIČAN!

Košarkaši Denvera pobedili su u noći izmedju srede i četvrtka na svom parketu Toronto sa 129:111, a Nikoli Jokiću su nedostajala samo dva poena da stigne do “tripl-dabl” učinka, dok je Minesota u gostima sa 104:98 bila bolja od Nju Orleansa uz dobru partiju Nemanje Bjelice.

printscreen
printscreen

Srpski košarkaš Nikola Jokić ubacio je osam poena uz čak 16 skokova i 10 asistencija, a imao je i nekoliko dobrih poteza u trijumfu Denvera, koji je meč prelomio u trećoj četvrtini dobivši je sa 43:25.

“Danas me nije hteo šut. Nisam ga forsirao, već sam bio spreman da uradim neke druge stvari”, rekao je Jokić koji nije igrao u poslednjih sedam i po minuta utakmice, uz samo četiri pogodjena šuta iz 10 pokušaja.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džamal Marej sa 24 poena, dok je četiri manje dodao Pol Milsap.

U ekipi Toronta istakao se Norman Pauel sa 14 poena, a dva manje dodao je Delon Vrajt.

Denveru je ovo bila četvrta pobeda, uz četiri poraza, dok Toronto ima četiri trijumfa i tri poraza.

Minesota je na gostovanju uspela da nadigra Nju Orleans i tako dodje do treće uzastopne pobede, a Nemanja Bjelica je za pobednički tim odigrao 13 minuta i postigao 12 poena, uz četiri skoka i dve ukradene lopte.

Najefikasniji bio je Džimi Batler sa 23 poena, dok je Endru Vigins dodao 18, a Tadž Gibson ostvario je “dabl-dabl” od 11 poena i 12 skokova.

S druge strane, centarski tandem Nju Orelansa pružio je sjajnu partiju, ali i pored 35 poena Demarkusa Kazinsa i 24 Entonija Dejvisa nisu uspeli da izbegnu poraz.

Minesota sada ima pet pobeda i tri poraza, dok Nju Orelans ima obrnut skor.

Sakramento je nastavio s lošim rezultatima, pošto je prethodne večeri poražen u gostima od Bostona sa 86:113.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović postigao je šest poena za 19 minuta na parketu. Pored toga, on je imao i dva skoka, uz po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Najefikasniji bio je Badi Hild sa 17 poena, a Zek Rendolf postigao je 16.

U ekipo Bostona istakli su se Kajri Irving i Džejlen Braun sa po 22 poena, dok je Džejson Tatum postigao 12.

Sakramento ima jednu pobedu iz sedam mečeva, dok Boston s druge strane ima skor 6/2.

U ostalim utakmicama igranim tokom večeri Šarlot je sa 126:121 pobedio Milvoki, dok je Indijana sa 124:107 bila bolja od Klivlenda, a Filadelfija je sa 119:109 Atlantu. Feniks je na svom parketu sa 122:116 slavio protiv Vašingtona, dok je Majami rezultatom 97:91 pobedio Čikago, a Orlando sa 101:99 trijumfovao protiv Memfisa.

Ubedljivu pobedu od 119:97 ostvario je Hjuston nad Njujorkom, dok je Juta sa 112:103 posle produžetka bila bolja od Portlanda, a Los Andjeles Klipersi su sa 119:98 savladali Dalas.