Jokić imao više poena nego minuta

Košarkaši Denvera savladali su Indijanu rezultatom 122:119, na taj način upisavši četvrtu pobedu u nizu.

Indijana je na poluvremenu vodila sa 70:56, a tokom treće četvrtine došli su i do maksimalne prednosti 87:69. Ni to im nije bilo dovoljno.

Srpski centar Nikola Jokić je zbog petog prekršaja posle 58 sekundi treće deonice otišao na klupu, da bi se u poslednjoj četvrtini vratio i doneo preokret gostima sa 11 postignutih poena.

Ušlo se u neizvesnu završnicu gde je Tajris Haliburton pogodio neverovatan šut preko Jokića za izjednačenje 117:117, ali je srpski centar uzvratio ekspresno pogotkom sa vrha “kapice”, a pobedu je sa linije za slobodna bacanja potom doneo Džamal Marej.

Jokić je na terenu proveo malo više od 20 minuta i zabeležio 24 poena, šest asistencija i četiri skoka,Aron Gordon je došao do dabl-dabla sa 18 poena i 16 skokova i šest asistencija i tako postao prvi igrač od Jokića i 2015. godine se 15/15/5 partijom, a Džamal Marej je dodao 18 poena, uz šest uhvaćenih lopti.

Benedikt Maturin je postigao 30 poena u poraženom timu, Tajris Haliberton je zabeležio 21 poen i 12 asistencija, dabl-dabl učinak je ostvario i Ajzea Džekson sa 17 poena i 10 skokova, dok je 17 poena dodao i Badi Hild.

Denver ima učinak od osam pobeda i tri poraza, a Indijana ima pet pobeda iz 11 utakmica.