Portugalski trener Žoze Murinjo napravio je unikatnu tetovažu na ramenu.

Na svojoj službenoj stranici na Instagramu pokazao je skicu i objasnio zbog čega je izabrao crtež s tri različita evropska trofeja.

On je istetovirao slike trofeja Lige šampiona, Lige Evrope i Lige konferencije, a na svakom od njih su boje timova s kojima mu je to polazilo za rukom.

Tako se mogu videti boje Porta, Intera, Mančester junajteda i Rome.

“Radost Rimljana me je naterala da ovo uradim. Mislio sam o nekoj posebnoj tetovaži, nekoj kojom bih odao priznanje svim klubovima s kojima sam osvajao evropska takmičenja. Istovremeno sam hteo jedinstvenu tetovažu, neku koju samo ja mogu imati”, rekao je Murinjo pa nastavio:

“Prijatelj mi je dao nekoliko predloga, a ja sam izmenio nekoliko detalja i došli smo do konačne odluke.”

Portugalac je postao prvi trener u istoriji koji je osvojio Ligu šampiona, Kup UEFA, Ligu Evrope i Ligu konferencije, a ove godine je još jednom pokazao zašto ga niko ne želi za protivnika u finalu.

Naime, Murinjo je pet puta vodio svoje ekipe u finalima evropskih takmičenja i svih pet puta je slavio. Veliki niz počeo je daleke 2003. godine kada je vodeći Porto osvojio Kup UEFA savladavši u finalu Seltik rezultatom 3:2.

Već naredne godine s portugalskom ekipom je osvojio i Ligu šampiona trijumfom nad Monakom u finalu rezultatom 3:0.

Na sledeći evropski trofej čekao je do 2010. kada je odveo Inter do titule prvaka Evrope pobedom nad Bajernom rezultatom 2:0, a potom je Mančester junajted vodio do njihovog poslednjeg trofeja, Lige Evrope 2017. godine kada su “crveni đavoli” nadigrali Ajaks u finalu rezultatom 2:0, te je nedavno stigao do evroskog trofeja i s Romom.