Partizan pobedom otvorio treći front

Fudbaleri Partizana lako su preskočili prvu prepreku u Kupu Srbije i savladali u Humskoj ekipu Trajala rezultatom 3:0.

Crno-beli, lideri Superlige, opravdali su ulogu favorita i lako eliminisali prvoplasirani tim Srpske lige Istok u šesnaestini finala takmičenja.

Strelci na ovoj utakmici bili su Kvinsi Menig, koji je pogodio dva puta, u 25. i 49, odnosno Marko Živković, koji je precizan bio u 67. minutu.

Partizanov tim bio je izmešan, zbog toga što su mnogi igrači imali reprezentativne aktivnosti i nisu se još priključili klupskim obavezama.

Pre svih nije bilo Bibarsa Natha, Igora Vujačića, Aleksandra Šćekića, kao ni mladog reprezentativca Nikole Terzića, te Nemanje Jovića, pozitivnog na koronavirus.

Partizan je inicijativu imao od samog starta meča, ali su prave šanse izostale. Sve do 25. minuta.

Tada je Marković prebacio čitavu odbranu gostiju, lopta je stigla do Jojića, koji ju je prosledio Menigu u petercu. Ovaj ju je lako zakucao u mrežu golmana Todorovića.

Do pauze nije bilo naročitih šansi. Eventualno bi se mogli spomenuti pokušaji Jojića na jednoj, odnosno Golubovića na drugoj strani.

Domaći su prednost duplirali relativno brzo po povratku na teren, pošto je u 49. gol opet postigao Kvinsi Menig.

Marković je na desnoj strani proigrao Pantića, koji je vratio na povratnu Menigu, da bi ovaj preciznim udarcem pogodio drugi ugao i malu mrežicu.

Desetak minuta kasnije Trajal je preko Nikole Arsića imao najbolju priliku. Dobar je bio prvi kontakt, ali je udarac bio preslab za Stevanovića.

Do kraja susreta, u strelce je stigao da se upiše i desni bek Marko Živković, koji je na sličan način kao Menig, udarcem iskosa u drugi ugao, savladao Todorovića.

Podsetimo, u prvom terminu, plasman je u osminu finala Kupa ostvarila ekipa Radnika iz Surdulice, pobedom nad Radničkim 1923 rezultatom 3:0.