PRVI DERBI U SEZONI BEZ POBEDNIKA: Evrogol, VAR i penal

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde remizirali su rezultatom 1:1 u 168. “večitom” derbiju.

pixabay.com

Crno i crveno-beli podelili su bodove u 9. kolu Superlige Srbije, čime je Zvezda zadržala +7 na tabeli.

Partizan je osmi meč u nizu ostao bez pobede u “večitom” derbiju, dok Zvezda deveti duel zaredom nije uspela da pobedi u Humskoj.

Predstojećeg vikenda Partizan očekuje gostovanje Kolubari, dok aktuelni šampion dočekuje TSC. Oba meča igraju se 4. septembra.

Zvezda je mnogo bolje otvorila duel i dominirala je praktično od prvog minuta.

Partizan nije uspevao da pređe pola terena i gol je visio u vazduhu, ali je crveno-belima nedostajao završni pas kako bi stvorili kolosalnu šansu.

Posle prvih 20 minuta crno-beli su uspeli da se oslobode pritiska i da oni budu tu koji će imati inicijativu.

Ipak, u 27. minutu je Bukari postigao zasad gol sezone.

Korner je izveo Kanga, Urošević je pomalo trapavo izbio loptu, a ona je “sela” na nogu levu nogu Bukarija za evrogol za 0:1.

Partizan nije poklekao i do završnice prvog poluvremena bio je bolji rival.

U 38. minutu je veliku šansu uprska Menig jer je umesto lopte šutnuo Milunovića, a u 42. minutu je Borjan spasao crveno-bele time što je refleksno odbranio udarac glavom Markovića sa svega nekoliko metara.

Na poluvreme se otišlo sa 0:1, ali je Partizan brzo krenuo da napada po povratku na teren.

I onda, u 51. minutu – VAR.

Sudija Mitić prvobitno ništa nije dosudio, ali posle par minuta pauze iz VAR sobe dobio poziv, a onda je posle pregledavanja snimka promenio odluku i dosudio faul Kataija nad Živkovićem.

Loptu je na belu tačku stavio Natho i, iako ga je Borjan pročitao, izjednačio na 1:1.

Izabranici Gordana Petrića su krenuli još jače u napad posle izjednačenja, a crveno-beli su bili u manjem nokdaunu.

Napadao je domaćin, ali nije stvarao ozbiljnije šanse, pa se Zvezda na oko 15 minuta do kraja oporavila od pritiska.

Do kraja meča bili su napadi i na jednoj i na drugoj strani, a najbolju šansu je imao Rikardo u 72. minutu kada je promašio gol u situaciji 1 na 1 sa Borjanom.

Međutim, golova nije bilo, pa su u 168. “večitom” derbiju podeljeni bodovi.