Senzacija Mostaraca – izbacili Vladana Milojevića u penal-trileru

Fudbaleri Veleža iz Mostara eliminisali su atinski AEK posle revanša u Grčkoj.

Predstavnik BiH otišao je u Atinu sa pobedom 2:1 iz prvog meča i na golu imao fantastičnog Sinišu Bogdanovića, koji je držao tim sve do 98. minuta.

A onda ni on nije mogao više da brani u igri, kapitulirao je pred Petrosom Mantalosom i meč je otišao u produžetke.

Tamo nije bilo golova, pa su penali odlučivali. I na kraju je Velež slavio 3:2 u neverovatnom raspletu u režiji njegovog golmana Bogdanovića!

Dete Partizana, sada napadač Veleža, Dejan Georgijević je prvi promašio, tačnije odbranio mu je Cican Stankovć, a onda je Ansarifard pogodio stativu.

Stanković je odbranio i Vehaboviću, između penala kada su ga savladali Brandao i Cvijanović, dok su kod AEK-a pogodili Cavelas i Šahov.

Međutim, junak Veleža Bogdanović odbranio je udarce Lopeša i Arauha i eliminisao tim koji sa klupe vodi srpski trener Vladan Milojević.

Pobedonosni pogodak za goste dao je Cvonjić i usledilo je veliko slavlje Velež u Atini.

Senzacija Mostaraca za najvećih uspeh u ovom veku i plasman u 3. kolo kvalifikacija za Ligu konferencija.

A tamo ga čeka švedski Elfsborg.

Liga konferencija, 2. kolo (revanši)

Šahtjor Karagandi – FCSB 2:1 (5:3 nakon penala)
Liepaja – CSKA Sofija 0:1 ( 1:3 nakon penala)
Tobol – Hajduk Split 4:1 (nakon produžetaka)
Birkirkara – Olimpija Ljubljana 1:0 ( 4:5 nakon penala)
Bodo – Valur 3:0 (1:0)
Dinamo Brest – Plzen 1:2 (0:1)
Honka – Domžale 0:1 (0:1)
Kešla – Soči 2:4 (1:2)
Vaduz – Ujpešt 1:3 (1:1)
Sumgait – Čukarički 0:2 (0:2)
Vorksla – Kups 2:3 (nakon produžetaka)
Santa Koloma – Hibernijan 1:2 (0:0)
Haken – Aberdin 2:0 (0:0)
Levadija – Dandalk 1:2 (1:2)
Sepsi – Trnava 1:1 (3:4 nakon penala)
Žilina – Apolon 2:2 (1:1)
Arhuns – Larne 1:1 (0:1)
Ašdod – Karabag 0:1 (0:1)
BATE – Dinamo Batumi 1:4 (1:0)
Ber Ševa – Arda 4:0 (2:0)
Makabi Haifa – Dinamo Tbilisi 5:1 (2:1)
Milsami – Elfsborg 0:5 (0:3)
Rakov – Suduva 0:0 (4:3 nakon penala)
AEK – Velež 0:0
Borac BL – Linfild 0:0
Konas – Priština 4:2 (1:2)
Fejenord – Drita 3:2 (1:2)
Partizani – Bazel 0:2 (0:1)
Puškaš – RFS 0:2 (0:0)
Rijeka – Gzira 1:0 (1:0)
Škendija – Riga 0:1 (0:0)
Slask – Ararat 3:3 (1:2)
Vojvodina – Panevežis 1:0 (0:0)
Aris – Astana 2:1 (pre produžetaka 2:0)
Servet – Molde 2:0 (1:0)
Krajova – Laci 0:0
Bohemijans – Dudelanž 3:0 (1:0)
DAC – Partizan 0:2 (0:1)
Maribor – Hamarbi 0:1 (0:1)
Osijek – Pogon 1:0 (0:0)
Vlaznija – AEL Limasol 0:1 (0:1)
Santa Klara – Škupi

Izvor: B92

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

three × 5 =