Sitan vez “kraljeva” – Rendžers razbijen u Belgiji

Fudbaleri belgijskog Rojal Uniona Sen Žiloa savladali su Rendžers na domaćem terenu rezultatom 2:0 (1:0) i zakoračili u plej-of rundu kvalifikacija za LŠ.

U toj fazi će se ovaj par ukrstiti sa boljim iz dvomeča Monaka i PSV-a iz Ajndhovena (1:1 u prvom susretu).

Belgijanci su novina na evropskoj sceni, ali su protiv prošlogodišnjeg finaliste Lige Evrope bili veoma razigrani.

U egal prvom poluvremenu razliku je napravio sitan vez koji su izveli u 27. minutu igrajući praktično iz prve kroz celu akciju.

Na kraju je Tedu Tauma razpalio po lopti unutar kaznenog prostora i savladao Džona MekLaflina.

Očekivala se neka reakcija “policajaca”, ali osim većeg poseda lopte, u drugom poluvremenu nisu uspeli da šutnu u okvir gola.

“Kraljevi” su osam puta šutirali ka golu rivala, a četiri puta u okvir, s tim da tu ne spada drugi pogodak koji je postignut ih penala.

Goldson je u 75. minutu visoko podigao ruku u koju ga je pogodila lopta, a bosanskohercegovački sudija Peljto je posle gledanja VAR-a pokazao na “belu tačku”.

Dante Vanzir je vrlo rutinski poslao golmana u jednu, a loptu u drugu stranu za velikih 2:0 Rojal Uniona pred revanš na “Ajbroksu”.