Veliki trijumf Partizana – Anđušić i Lesor se surovo osvetili Monaku!

Košarkaši Partizana savladali su Monako rezultatom 100:80 (26:17, 22:30, 21:21, 31:12) u 17. kolu Evrolige.

Junaci trijumfa crno-belih bili su bivši igrači “kneževa” Danilo Anđušić i Matijas Lesor, koji su pokrenuli ključnu seriju u poslednjoj deonici.

Do tada je meč bio u potpunom egalu, a na kraju je tim Željka Obradovića savladao ekipu Saše Obradovića sa čak 20 poena razlike.

Ključ trijumfa bile su trojke koje je Partizan šutirao 15/25, a primera radi – u prethodna tri meča koja je, takođe, dobio, ubacio je ukupno 11 pogodaka izvan linije 6,75 metara.

Partizan je stigao do osme pobede u eliti, uz devet poraza, dok je Monako trenutno na skoru 11-6.

U sledećem kolu Partizan će gostovati Makabiju u Tel Avivu, dok će Monako dočekati ekipu Olimpijakosa.

Nijedan tim u Evroligi ne želi da mu Majk Džejms otvori utakmicu sa pet vezanih poena, a upravo to se desilo ove večeri. Ipak, videli smo kasnije da su navijači Partizana ga pozdravljali ironičnim povicima “MVP, MVP”…

No, najpre, Partizan je pokazao reakciju mnogo energičnijom odbranom, te rafalnom paljbom sa distance. Ledej, Panter, Papapetru i dva puta Madar ubacili su čak pet trojki u prvih šest minuta.

To je donelo erupciju oduševljenja na tribinama i seriju 14:0 za dvocifrenu razliku, a na kraju prve deonice bilo je 26:17.

Ali, prelako je Partizan dozvolio “kneževima” da se vrate u život, pa je već u drugoj četvrtini meč ušao u rezultatski egal.

Najzaslužniji je bio Elie Okobo, MVP prošlog kola u Evroligi, koji je sa dve trojke doneo preokret gostima.

Čak je Monako u više navrata dolazio do prednosti, imali smo rezultatsku “klackalicu”, a na velikom odmoru je bilo samo “pola koša” razlike u korist crno-belih.

Treća deonica je bila oličenje izraza iz prethodne rečenice, “klackao” se rezultat čas na jednu, pa na drugu stranu i nije bilo šanse da bilo koji tim dođe do osetnije prednosti.

Čak se i nervoza uvukla u oba tabora, bilo je to primetno, sve do početka poslednjeg kvartala kada je Partizan prelomio utakmicu.

Koš uz faul, pa trojka Anđušića, potom dominacija Lesora pod košem i pogodak u poslednjim stotinkama, a sve to praćeno fenomenalnom odbranom i atmosferom koja je “ugušila” sve ofanzivne karakteristike igrača Monaka.

Upravo bivši igrači Monaka su izvojevali ovu pobedu, jer je “pečat” stavio Anđušić svojom četvrtom trojkom na 5:25 minuta do kraja za 85:73.

Inače, i Lesor i Anđušić su iz Monaka otišli kao “višak”, pa je ovo i njihova lična osveta timu koji je procenio da im nisu dovoljno potrebni.

Kasnije je i Egzum izveo potez za TV špice, a Papapetru na dva i po minuta pre kraja doneo +15 trojkom za 90:75.

Na kraju je Matijas Lesor bio najefikasniji sa 21 poenom i osam uhvaćenih lopti, a pratio ga je Kevin Panter sa 19 pogodaka.

Dvocifreni su još bili Jam Madar sa 15, Danilo Anđušić sa 12 (4/4 trojke), Dante Egzum 11 i Zek Ledej 10 poena.

U ekipi Monaka najviše se istakao Elie Okobo sa 17 poena i devet asistencija, Dialo je imao 12, a Uatara 10 poena.

Najbolji igrač “kneževa” Majk Džejms ubacio je “samo” devet poena, uz šut iz igre 2/13, a jedine poene iz igre ubacio je na samom startu kada je vezao pet poena.