(VIDEO) ŠUTERSKA RAPSODIJA ZVEZDE POKORILA REAL USRED MADRIDA!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Reala iz Madrida u gostima sa 87:83 u okviru desetog kola Evrolige.

printscreen

Zvezdu su do treće pobede u Evroligi predvodili Ročesti sa 18, Bjelica sa 16 poena, 11 je dodao Antić, dok su po deset zabeležili Feldin i Dobrić.

U redovima domaćina najraspoloženiji bio je Dončić sa 20 poena, Kerol je dodao 12, a Tompkins deset poena.

printscreen

Zvezda je pre svega šuterskom rapsodijom uspela da napravi iznenađenje kola na gostovanju u Madridu. Crveno-beli su pogodili 17 trojki i naneli domaćinu peti poraz ove sezone u Evroligi.

Real je imao prednost nakon prve četvrtine, ali je Zvezda zaigrala znatno bolju košarku, pre svega defanzivno i šuterski i prešla u prednost koja je iznosila 13 poena u jednom trenutku.

Madriđani su se trgli u poslednjoj deonici i spustili deficit na samo poen zaostatka, ali su crveno-beli uspeli mirne glave da poenima Davidovca sa slobodnih bacanja, a potom i ključnom trojkom Antića privedu meč kraju i upišu veliku pobedu protiv kadrovski nekompletnog Reala u Evroligi.

printscreen

Nakon deset odigranih mečeva Zvezda ima skor od tri pobede i sedam poraza i nalazi se na podeli 12. mesta, dok je Real upisao peti poraz i nalazi se na podeli pete pozicije na tabeli.

U narednom kolu Zvezda 8. decembra dočekuje Efes, dok Real dan kasnije gostuje u Pireju Olimpijakosu.

Tok meča:

22.53 – Kraj meča, Zvezda je slavila u Madridu protiv Reala sa 87:83.

22.25 – Zvezda nakon tri četvrtine vodi sa 67:58. Još jedna sjajna četvrtina crveno-belih, koji šutem za tri poena uspevaju da zadrže vođstvo, koje je u jednom trenutku iznosilo 13 poena. Očekuje se nalet domaćina u poslednjoj četvrtini i ostaje da se vidi, da li Zvezda može da dobrom igrom, odbije taj nalet.

21.50 – Poluvreme je u Madridu, Zvezda vodi sa 46:39. Najefikasniji u redovima crveno-belih su Ročesti sa 12 i Bjelica sa 11 postignutih poena. Kod domaćina najraspoloženiji je Dončić sa 11 poena. Nakon prvih 20 minuta Zvezda je u vođstvu pre svega zahvaljujući disciplinovanoj odbrani, ali i napadačkoj kreativnosti Ročestija i Bjelice, dok sa druge strane domaćin pokazuje ranjivosti u napadu,pogotovo kada na parketu nema Dončića i ima šest više izgubljenih lopti, što za sada Zvezda jako dobro koristi.

21.44 – Na polovini druge četvrtini Zvezda vodi sa 39:34. Ročesti je povratkom na parket dosta doprineo Zvezdinom napadu, dok timska odbrana crveno belih odbija veće serije Reala. Domaćin se sa druge strane ponovo bez Dončića na parketu muči.

21.25 – Završena je prva četvrtina nakon koje Real vodi sa 24:19. Domaćin je ulaskom Dončića dobio neophodnu napadačku moć i preuzme vođstvo od Zvezde. Crveno-beli dosta šutiraju sa distance, ali taj segment ih je i držao u ovoj denici u igri.

21.13 – Real traži tajm-aut na polovini prve deonice pri rezultatu 11:8 za Crvenu Zvezdu. Madriđani su početnih pet minuta igrali bez Dončića što ih je koštalo kreacije u napadu, a Zvezda sa druge strane problema ima u vidu dve lične greške Ročestija.