(VIDEO)JOKIĆ NASTAVLJA SERIJU, BOGDAN DO REKORDA! Odlične partije naših košarkaša.

Srpski centar Nikola Jokić je i na trećem uzastopnom meču zabeležio dabl-dabl učinak a njegov Denver je ostvrario drugu pobedu u gostima savladavši Bruklin sa 124:111. Jokić je u igri proveo 28 minuta i ubacio 21 poen uz 14 skokova i 4 asistencije. Bogdan Bogdanović, koji je prvi put bio starter u NBA karijeri, pružio dobru partiju u porazu Sakramento Kingsa od Vašingtona sa 83:110.

printscreen

Na početku utakmice nije delovalo da će Denver odneti drugu uzastopnu pobedu na gostovanju jer je Bruklin samouvereno ušao u duel i vodio sve do treće četvrtine.

A onda je došlo do preokreta u igri gostiju koji su uspeli da sa 124:111 izbore i treću pobedu u sezoni.

Po efikasnosti najistaknutiji u timu Denvera bio je Džamal Marej sa 26 poena, a uz Jokića su bili Vilson Čendler sa 18 i Emanuel Mudiej sa 15 poena.

U timu bruklina, najbolji su bili Spenser Dinvidi sa 22 i Rondej Holis-Džeferson sa 18 poena.

Protekle noći bilo je mnogo atraktivnih poteza i akcija, no čini se da je najdramatičnije bilo u meču između Indijane i San Antonija.

Deset sekundi pre kraja Oladipo je trojkom preokrenuo rezultat na 95:94 za Indijanu, da bi na kraju slavili sa 97:94.

Košarkaši Sakramento Kingsa doživeli su debakl na svom terenu u duelu sa Vašingtonom, pošto su poraženi sa 83:110 (16:35, 14:25, 28:25, 10:17), a naš internacionalac Bogdan Bogdanović je imao 15 poena čime je postavio svoj rekord u dosadašnjoj NBA karijeri.

Vašington je od samog starta meča preuzeo inicijativu i uvećavaoprednost da bi u trećoj četvrtini vodili sa čak 36 poena razlike. Predvodioli su ih Džon Vol sa sa 19 i Bredli Bil sa 15, a Oto Porter junior dodao je 16 poena.

Pored Bogdanovića, dvocifreni u Sakramentu bili su još Frenk Mejson sa 11, i Malači Ričardson i Skal Labasije sa po 10 poena.

Prošlogodišnji finalista NBA lige Klivlend nastavio je sa lošim rezultatima, pošto je zabeležio četvrti poraz ove sezone. Klivlend je izgubio na svom terenu od Njujorka sa 114:95.

Poražen je i prošlosezonski šampion Golden Stejt, koji je sa 115:107 izgubio od Detroita kao domaćin.

Šarlot je na svom terenu pobedio Orlando sa 120:113, uz 34 poena Kembe Vokera, dok je Janis Adetokumbo sa 33 poena i 11 skokova vodio Milvoki do pobede u gostima nad Atlantom sa 117:106.