Vlahović pogodio, ali ostao bez trofeja – Perišić junak Intera!

Fudbaleri Intera osvojili su Kup Italije posle 11 godina, pobedom nad Juventusom posle produžetka rezultatom 4:2.

Dva tima su na rimskom “Olimpiku” po prvi put posle 57 godina igrali meč za trofej u najmasovnijem domaćem takmičenju.

Junak aktuelnog šampiona Italije bio je Hrvat Ivan Perišić, koji je postigao dva gola u produžecima.

Bilo je svega u Derbiju Italije, preokreta, penala, crveno kartona za trenera torinskog kluba Masimilijana Alegrija…

“Nerazuri” su prvi došli do vođstva u sedmom minutu, kada je Nikolo Barela postigao prelep gol, poslavši neodbranjiv udarac ka golu Perina.

Od tog trenutka, Juventus se probudio, Inter bio previše pasivan, a kazna za milanski tim stigla je na startu drugog poluvremena.

Juve je do preokreta stigao za samo dva minuta, pre svega zahvaljujući Alvaru Morati, koji je meč počeo sa klupe.

On je najpre u 50. minutu skrenuo pravac posle šuta Aleksa Sandra i prevario Handanoviča, a onda i započeo kontru dva minuta kasnije.

Nju je uspešno okončao naš Dušan Vlahović, koji je prvo zalomio čuvara, pogodio kapitena Intera u glavu, da bi mu se lopta potom odbila u noge i na kraju, iz drugog pokušaja srpskog napadača, završila u mreži.

Delovalo je da će Juve uspeti da stigne da odbrani trofej u ovom takmičenju, međutim, ubrzo se sve okrenulo.

Najpre je iz penala u 80. minutu pogodio Čalhanoglu, koji je utakmicu uveo u produžetke.

Novi jedanaesterac za Inter, u 99. minutu, na sličan način, u gol je pretvorio Ivan Perišić.

Tačku na ovaj susret i trofej Interu, 12. ukupno, prvi od 2011. godine u Kupu, doneo je upravo Perišić, drugim golom na meču, čime su “nerazuri” po prvi put u istoriji “Staru damu” u istoj sezoni pobedili tri puta.

Interu sada predstoji borba za Skudeto, međutim, sve je u rukama gradskog rivala Milana, koji dva kola pre kraja, ima dva boda više.

Što se tiče Juventusa, ovaj tim će očigledno morati da se zadovolji četvrtom pozicijom u Seriji A.