Zagrepčani zalutali u “norveškoj šumi”

Fudbaleri Dinama poraženi su na gostovanju u Norveškoj ekipi Bodo Glimta minimalnim rezultatom (1:0) u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona.

Jedini gol na meču postigao je Amahl Pelegrino u 37. minutu meča, nakon što je glavom precizno šutirao posle centaršuta Džoela Muvuke Mugiše.

To je bilo dovoljno da Bodo produži svoj niz pobeda na domaćem terenu kojih sada ima 13 i na taj način su nastavili svoj pohod da budu prva norveška ekipa u grupnoj fazi Lige šampiona od Rozenborga i sezone 2007/08.

Meč je obilovao velikim brojem šuteva. Domaćini su oprobali udarac 19 puta, dok su gosti to učinili u 10 navrata. Međutim, uprkos tome je stvoren mali broj pravih šansi. O tome svedoči podatak da je samo pet šuteva ukupno išlo među stative.

Najbliži golu je bio Lar Salvesen i to samo pet minuta nakon što je Pelegrino svoju ekipu doveo u prednost. Skočio je 26-godišnji napadač i šutirao glavu, ali je Dominika Livakovića spasila prečka.

Tim Antea Čačića ima štošta da promeni ukoliko žele da igraju u elitnom takmičenju ove sezone. Vremena za to je malo, a revanš na “Maksimiru” se igra 24. avgusta.

U preostala dva susreta turski šampion Trabzonspor je poražen na gostovanju u Danskoj (2:1) gde je bolji bio Kopenhagen.

Uspeli su gostujući fudbaleri da se makar preko Anastasiosa Bakasetasa i dosta sreće u 79. minutu rezultatski vrate u ovaj dvomeč i ostave nadu za plasman u grupnu fazu Lige šampiona, a nakon što su gubili rezultatom 2:0 tokom većeg dela meča nakon golova Viktora Klesona i Lukasa Leragera.

Poslednji par programa za utorak je ujedno bio i najzvučniji, a na “Ajbroksu” su remizirali domaći Rendžers i PSV rezultatom 2:2.

Traženi vezista ovog leta Ibrahim Sangare je doveo goste u prednost u 37. minutu. Fudbaler iz Obale Slonovače je iskoristio pometnju u protivničkom šesnaestercu i doneo radost gostujućim navijačima koja će trajati samo tri minuta.

Prekinuo ju je hrvatski napadač Antonio Čolak koji je iskoristio dodavanje kapitena Džejmsa Tavernijea i udarcem iz prve poslao loptu u suprotan ugao.

Rendžers je uspeo da stigne i do preokreta nakon velike greške golmana Valtera Benitesa posle udarca Toma Lorensa, ali je konačan rezultat, ponovo nakon kornera, postavio Armando Obispo u 77. minutu meča.

Tako će dve ekipe meč na “Filips Stadionu” igrati kao da ovaj u Škotskoj praktično nije ni igran. Makar sa rezultatskog stanovišta.