UŽIVO Vojvodina bila na pragu senzacije u Amsterdamu – Ajaks u 86′ do pobede

Fudbaleri Vojvodine odigrali su odličan meč protiv slavnog Ajaksa u Amsterdamu u prvom meču 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope – poraženi su tek golom u 86. minutu (1:0).

Strelac jedinog gola bio je rezervista Fariolijevog tima Branko van den Bomen na centaršut engleskog veznjaka Džordana Hendersona.

Tako su “kopljanici”, uz mnogo muke, na kraju slomili otpor novosadskog superligaša i matirali Carevića, ali imaće razloga da strpe za prolaz dalje imajući u vidu da su i oni mogli biti poražena strana u četvrtak uveče pred krcatim tribinama “Johan Krojf” Arene.

Bolji iz ovog dvomeča u narednoj rundi igraće protiv pobednika dvoboja Panatinaikos – Botev Plovdiv (prvi meč 2:1).

Liga Evrope (2. kolo kvalifikacija)

Ajaks – Vojvodina 1:0
Strelac: Van den Bomen 86
Stadion: Johan Krojf Arena
Sudija: Cezar Soto Grado (Španija)

Najbolju priliku za “lale” nije iskoristio Aleksa Vukanović u 71. minut, tek što je ušao sa klupe, kada je izašao sma pred golmana Ajaksa i pogodio stativu.

Prethodno, igrač kojeg je zamenio, Ivanović, takođe je stavio na iskušenja čuvara mreže domaćeg tima.

Imali su Novosađani još jednu priliku, viđena je u prvom poluvremenu, kada je jedan od sedmorice startera Bandovićevog tima Seri, posle solo prodora, poslao loptu tik pored leve stative.