“Auf Wiedersehen” – Partizan razbio Trinkijerijev Bajern

Košarkaši Partizana pobedili su minhenski Bajern rezultatom 82:71 u 24. kolu Evrolige.

Crno-beli su sada u Nemačkoj ostvarili 13. pobedu u sezoni i uz 11 poraza mogu da gledaju ka putu koji vodi u Top 8, iako do toga ima još mnogo utakmica.

Podsetimo, Partizan je i u Beogradu pobedio Bajern i sa širokim osmehom se vraća u Srbiju.

Utakmica u Minhenu je počela minutom ćutanja za žrtve zemljotresa u Turskoj i Siriji, a prvi posed je Gilspi završio zakucavanjem i Bajern poveo, da bi kontrolu preuzeo Partizan.

Kevin Panter i Jam Madar preuzimaju odgovornost, a onda se trojkom nadovezao Džejms Naneli, da bi spektakularnim zakucavanjem vođstvo rezultatom 13:5 doneo Matijas Lesor.

Nakon ove serije je Partizan malo stao, pa je usledila serija Bajerna 8:2 preko Rubita i Jaramaza za 15:13, a onda još nekoliko izgubljenih lopti i loša reakcija u poslednjim minutima prve četvrtine kada Vimberg beži svima i uz zvuk sirene pogađa za 19:19.

Drugu četvrtinu Partizan počinje poenima Lesora na asistenciju Nanelija, da bi Volden trojkom doneo Bajernu vođstvo 24:23, prvo još od prvog napada i poena Gilspija u reketu.

Kevin Panter se ponovo javio, nakon poena Jaramaza za 26:23 on je pogodoio trojku za izjednačenje i ubacio svoj 11. poen, da bi na kraju deonice izvukao i bitan faul Bonge za tri slobodna bacanja i uz Egzuma nosio crno-bele do +6 na poluvremenu, kada je na semaforu stajalo 39:33 u korist beogradskog tima.

Treća četvrtina je počela poenima Džejmsa Nanelija koji je u ovoj fazi utakmice bio veoma važan deo crno-belog tima, a potom mu se priključio i Jam Madar, pa i Dante Egzum i izabranici Željka Obradovića za tren oka dolaze do dvocifrenog vođstva.

Serija 9:0 naterala je Trinkijerija da iskoristi novi tajm-aut, ali treba biti realan i reći da samo sa Gilspijem na poziciji centra nije ni mogao da parira raspoloženom Matijasu Lesoru.

Ubrzo je Partizan stekao i 20 poena prednosti i bilo je već viđeno da crno-beli upisuju trijumf, iako su bili bez Papapetrua i nekolicina igrača nije ni trenirala.

Veliku borbu su pružili i igrači Partizana i igrači Bajerna, pa su domaći uspeli da se vrate na jednocifreni zaostatak u finišu utakmice i ipak bili predaleko od bilo kakvog povratka jer je Partizan sve držao pod kontrolom.

Podrška sa tribina je bila bitna po Partizan koji je na kraju slavio sa 82:71, bez ikakve drame i pobednički niz je nastavljen.

Matijas Lesor je sa 16 poena predvodio Partizan, a imao je i 7 skokova, odličan je bio i Kevin Panter koji je bio najefikasniji poejdinac sa 19 poena, 15 je imao Džejms Naneli i 11 Dante Egzum.

U redovima Bajerna, 11 je imao Di Džej Sili, a po 10 Nik Vajler Beb i Kori Volden.