Benzema het-trikom utišao “Stamford Bridž”

Fudbaleri Real Madrida slavili su na „Stamford Bridžu“ protiv Čelsija rezultatom 3:1 u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.

Heroj španske ekipe bio je Karim Benzema koji je u drugom meču zaredom postigao het-trik u nokaut fazi Lige šampiona.

TIme je napravio korak napred u trci za “Zlatnu loptu” ujedno dovevši svoj tim na prag polufinala Lige šampiona i revanš timu iz Londona za prošlogodišnje izbacivanje iz kontinentalnog takmičenja u baš toj fazi.

Videlo se već po samom startu kakav ćemo meč gledati. Počelo je sa nekoliko prilika Čelsija, priliku je imao Haverc koji je previše oklevao i na kraju je izblokiran.

Usledila je prečka koju je pogodio Vinisijus. Momentum je od tog trenutka bio na strani Madriđana, a Čelsijeva inicijativa je okončana.

Napadao je Real, a Benzema je u 21. minutu stigao do svog prvog gola na susretu. Odigrao je dupli-pas na sredini sa Vinisijusom i stigao na vreme u šesnaesterac gde ga je centaršutem pronašao brzonogi brazilski fudbaler.

Ako su „plavci“ mislili da je to sve, Francuz ih je razuverio samo tri minuta kasnije kada je još jednim udarcem glavom duplirao prednost svoje ekipe.

Mendi nije bio na visini zadatka, ali zato jeste Kurtoa na drugoj strani koji je napravio nekoliko sjajnih odbrana i održao dva gola prednosti svoje ekipe pred revanš u Madridu.

Čelsi u Španiju putuje 12. aprila, a sigurno je da neće odustati pre vremena.