Bruno srušio snove Makedonaca – Portugal ide u Katar

Fudbaleri Portugala savladali su Severnu Makedoniju 2:0 (1:0) u finalu baraža i obezbedili su plasman na Svetsko prvenstvo u Kataru.

Posle poraza od Srbije u poslednjem kolu kvalifikacija, kada ih je Aleksandar Mitrović golom u 90. minutu poslao u baraž, Portugal je morao težim putem do Mundijala.

Pobedili su Tursku u polufinalu, da bi u finalu baraža savladali Severnu Makedoniju, koja je ranije izbacila šampiona Evrope Italiju.

Do novog čuda Severna Makedonija nije mogla u Portu.

Makedonci su bili odlični na početku i imali su loptu u nogama. Pokazali su domaćinu da su ušli bez straha u ovaj meč, dok je Portugal čekao pravi trenutak da zapreti.

U 14. minutu Ronaldo dobija dobru loptu između dvojice štopera, sjajnim kretanjem se izvukao na levu stranu, ostao usamljen, gađao sa deset metara u dalji ugao, ali lopta odlazi pored desne stative.

Deset minuta kasnije, Žota se izvukao na sedam metara, sačekao centaršut iz kornera, gađao glavom od zemlju, a lopta odlazi tik iznad prečke.

Makedonci su imali dva kornera zaredom, jedan pokušaj Alioskog iz voleja sa ivice kaznenog, ali prave prilike nije bilo.

I onda je Ristovski napravio veliku grešku u 32. minutu, koja je mnogo koštala Makedonce.

Hteo je da dugom loptom promeni stranu, ona je bila prespora i na pola terena je to dodavanje presekao Bruno i krenuo sa Ronaldom u kontru 2 na 3.

Ronaldo je odlično povukao, kroz noge defanzivca Makedonca dodao do Bruna, koji sa desetak metara sjajnim udarcem donosi prednost Portugalu.

Do kraja prvog poluvremena je ponovo Ronaldo probio po levoj strani, loše zahvatio loptu kada je hteo da šutira, ali je nju oteo Žota, pokušao levom nogom iz okreta da pogodi mrežu, ali je pogodio samo spoljni deo.

Na poluvremenu je bilo 1:0 za domaćina.

Makedonci su zaigrali ofanzivnije u drugom poluvremenu i pokušavali su da stvore pravu priliku.

Imali su više loptu u posedu, dok su Portugalci čekali svoju šansu iz brzih kontra napada.

Upravo takva jedna brza kontra donela im je novi gol, dupliranje prednosti i praktično rešavanje ovog finala.

Pepe je oduzeo loptu Bardiju, pronašao Otavija, koji otvara kontru loptom za Žotu. Fudbaler Liverpula je stao, uočio Bruna i poslao sjajnu loptu na penal, na tacnu Fernandešu, koji iz prve zakucava loptu u mrežu u 65. minutu za 2:0.

Do kraja meča, Portugal je rutinski održao prednost.

Fernando Santoš je izmenama ojačao vezni red i odbranu i tek tada nije bilo prolaza za Makedonce.