Istorijski debakl – Barselona ponizila Real

Fudbaleri Barselone su rezultatom 4:0 pobedili Real Madrid u 29. kolu španske LaLige.

Real Madrid i pored ovog ubedljivog poraza ima veliku prednost i pravo čudo bi im iz ruku otrglo šampionsku titulu.

Barselona jeste od starta bila bolji rival, ali nije se baš nazirala ovakva dominacija katalanskog tima.

Verovali ili ne, prvu ogromnu priliku je imao Real Madrid preko Rodriga, koji je već u 4. minutu propustio veliku šansu, a onda je i Vinisijus uradio isto u 11. minutu susreta.

Minut kasnije je Real bio na prvim mukama, kada se Kurtoa isprečio i postao junak tima i od tog momenta Real Madrid je potonuo i jedini tim koji smo mogli da vidimo bila je Barselona.

U 29. minutu, Real je po prvi put poklekao. Dembele je odlično prošao po desnom boku i centrirao u kazneni prostor gde je odlično bio postavljen Pjer Emerik Obamejang i glavom sproveo loptu u mrežu, 1:0 vodi Barselona!

Potom se Real ponovo podigao i stigao do velike šanse, ali je Vinisijus bio skoncentrisan na pogrešne stvari. Izašao je ispred ter Štegena, ali se sapleo o loptu i pao, pa je prilika propala i pritom su igrači Reala tražili penal.

I, kako to obično ide u fudbalu, kada ne iskoristite šanse sledi kazna – a kazna se ovoga puta pisala Arauho, koji je postigao i drugi gol za Barselonu za ogromnih 2:0 u Madridu.

Real je bio potpuno nemoćan, ali tada čak i nisu delovali toliko loše, pa smo čekali početak drugih 45 minuta da vidimo reakciju Karla Ančelotija.

Drugo poluvreme samo što je počelo, Barselona je izvela loptu sa centra i momentalno napravila problem Realu pa je Feran Tores izašao sam pred Kurtou i… promašio…

Samo dva minuta kasnije, sve je bilo drugačije. Tores je bio precizan i nije bilo prostora za grešku. Naivno je ispala odbrana Reala, prebačena je jednim dodavanjem i Obamejang petom šalje za Toresa koji pogađa gornji desni ugao, ogromnih 3:0 za Barselonu.

Možda malo bizarno, ali 6 minuta kasnije Real je primio gol i ispao još naivniji.

Obamejang je pobegao odbrani Real Madrida, a pomoćnik rekao da je u pitanju ofsajd. Sudija je pustio da se igra nastavi, napadač Barse postigao i četvrti gol na meču pa smo čekali VAR.

VAR je poslao svoj odgovor – gol! Barselona je imala ogromnih 4:0, a Real Madrid poniženje pred svojom publikom. Do kraja susreta nismo videli skoro pa ništa vredno pomena.

Barselona je držala sve u svojim rukama i bez ikakvih problema privela susret kraju. Ovo je meč o kome će se dugo pričati.