Kastiljova “bomba” ukrasila pobedu Partizana – Pazar ispao u plej-aut

Fudbaleri Partizana savladali su Novi Pazar 2:0 u meču 29. kola Superlige Srbije.

Strelci za crno-bele bili su Ksander Severina u 36. minutu i Denil Kastiljo u 56 – što je ujedno bio i najlepši momenat utakmice.

Bio je to gol za TV špice, savršen šut pod samu prečku sa ivice kaznenog prostora, za mat Pazaraca i slom gostiju koji su pretrpeli četvrti uzastopni poraz.

Superliga, 29. kolo

Partizan – Novi Pazar 2:0 (1:0)
Severina 35, Kastiljo 56
Stadion: Partizana
Sudija: Lazar Lukić

Ekipa koju je nedavno preuzeo četvrti trener ove sezone novim neuspehom izgubila je šanse da se nađe u među osam najboljih u regularnom delu. “Evropski” Novi Pazar sa LjajićemSumomŠćepovićem i drugim vrlo kvalitetnim fudbalerima igraće plej-aut.

Videlo se i večeras kakav je majstor fudbala nekadašnju vunderkind Partizana. Ljajić je plesao u prvom poluvremenu, posle se i malo umorio, ali je za vreme provedeno u igri bio permanentna opasnost po gol Partizana. Sa Sumom je često pravio dar-mar u odbrambenim linijama nekadašnjeg tima.

Servirao je prvu priliku za goste koju nije iskoristio Šćepović, razigravao je ekipu, delio lopte kao rukom, i sam se našao u šansi u jednoj situaciji, no tada nije bio pecizan.

Bio je to period igre koji je pripao gostima, kreativnijim, konkretnijim i opasnijim po gol protivnika, ali je Partizan dao gol.

Učinio je to Severina iz jedinog pravog šuta u gol Pazaraca, na povratni pas Zahida kome je u tom momentu taj potez bio jedina produktivna opcija, okružen igračima gostiju. Lopta se zakoprcala u “maloj mreži” Mirkovićevog gola.

Partizan je sačuvao prednost do kraja poluvremena da bi u nastavku, koristeći činjenicu da najjači aduti Pazara polako ostaju bez goriva, preuzimao inicijativu i došao do drugog gola.

Prethodno, ipak, vredan pomena je promašaj Severine kakav Humska dugo nije videla.

U jednom od narednih napada, rešeno je pitanje pobednika.

Kastiljo je silovito šutnuo sa ivice kaznenog prostora, lopta mu se odbila direktno na nogu, smestio je pod prečku gola Pazaraca.