“Košarkaški rat” pripao Bajernu – sve se rešava u Barseloni

Košarkaši minhenskog Bajerna pobedili su Barselonu rezultatom 59:52 u četvrtoj utakmici plej-ofa Evrolige.

Ne baš atraktivna košarkaška utakmica je viđena u “Audi Areni” u Minhenu, gde su košarkaši Bajerna izjednačili na 2-2 u seriji.

To znači da će se igrati majstorica u Barseloni i da ćemo ime novog putnika na F4 u Beograd saznati posle tog petog susreta.

Utakmicu je obeležio jako mali broj poena, ali i čvrste odbrane na obe strane i već od prve četvrtine je bilo kristalno jasno kako će se utakmica do kraja odvijati.

Dugo je na semaforu stajalo 9:8 nakon poena Vladimira Lučića, ali se onda tempo podigao i Bajern dobija deonicu rezultatom 18:12, da bi na poluvremenu izabranici Andree Trinkijerija vodili sa 36:25.

Bio je svestan Trinkijeri šta čeka njegov tim u nastavku, pa Šarunas Jasikevičijus nije imao pravi odgovor na igru Bajerna, a njegovi izabranici su ubacili samo 9 poena u tom delu meča.

Popustila je koncentracija Bajernu koji je olako od 58:40 dozvolio Barsi da priđe na 59:52. Nizale su se greške, jeftini faulovi, promašaji i izgubljene lopte i sve to na krilima Jokubaitisa koji je imao par ukradenih i pogođenih trojki.

Sa 12 poena je Nik Vajler Bab bio najefikasniji, 9 je imao Hanter, a 8 Lučić, dok je 6 poena ubacio Jaramaz.

Na drugoj strani, 12 poena je imao Abrines, 8 Jokubaitis, a 7 Mirotić.