Mitrović imao sreće što je dočekao kraj utakmice

Fudbaleri Fulama i Evertona remizirali su bez golova (0:0) u meču 14. kola Premijer lige.

Domaćin je bio bliži pobedi na “Krejven kotidžu” imao dobrano preko 20 udaraca na protivnički gol, ali ne samo da nisu zatresli mrežu protivnika nego su to gosti učinili pre njih.

Napadač “karamela” Dominik Kavlert-Luin je postigao jedini gol na meču u 70. minutu, ali je isti odmah poništen zbog ofsajda.

Za Fulam je svih 90 minuta odigrao srpski napadač Aleksandar Mitrović, ali nije uspeo da se upiše u strelce. Prilika mu nije manjkalo, ali ovo nije bio njegov dan. Nekoliko šuteva je otišlo iznad prečke, par puta su se isprečili i protivnički igrači, a ponekad i sopstveni poput Vilijana koji mu je u jednom navratu skinuo loptu sa glave.

Doduše, Mitrović može da bude srećan i što je dočekao kraj utakmice s obzirom na situaciju iz 23. minuta. Neoprezno je startovao nad Idrisa Gejom, a iz VAR sobe je signalizirano da je to start koji zaslužuje žuti karton iako se stekao utisak da ni oštrija kazna ne bi bila neopravdana.

Sa ovim remijem je prekinuta serija Fulama od dve uzastopne pobede. Ekipa Marka Silve je trenutno sedma sa 19 bodova pred putovanje u Mančester gde ih očekuje duel sa Sitijem naredno kolo.

Everton je posle tri uzastopna poraza uspeo da iste izbegne na drugom uzastopnom meču i sada su 12. na tabeli.