ORLOVI PALI U DRUGOM MINUTU: Belgijanci bolji od Srbije u prijateljskom meču

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je u Levenu od domaćina Belgije, razultatom 1:0 u prijateljskom meču.

Strelac jedinog gola na meču bio je Janik Karasko u drugom minutu utakmice. “Orlovi” su platili ceh katastrofalnog ulaska u sam susret jer su primili gol posle jedva nešto više od 60 sekundi igre.

Janik Karasko iskoristio je veliku grešku Pavlovića, nakon toga i intervenciju Rajkovića i doveo svoj tim u vođstvo.

Nedugo zatim pripretio je Openda čiji je udarac Rajković uspeo da odbrani, a isti ishod dogodio se i kada je član Lajpciga imao stopostotnu šansu sredinom poluvremena.

Srbija se nakon toga konsolidovala, pa je Đuričić sa ivice kaznenog prostor pogodio stativu, nakon čega je usledio mirniji period meča.

Još jednom je zaretio Openda kada je Rajković odbranio njegov udarac na prvu stativu, pa se na odmor otišlo minimalnom prenošću “crvenih đavola”.

Stojković je početkom drugog poluvremena u igru uveo Kostića i Lukića koji su uneli svežu krv u igri “orlova”, ali na drugoj strani Deman je bio taj koji je mogao da savlada Rajkovića koji je ove večeri bio posebno raspoložen, te odbranio udarac

Nakon toga, u igru su ušli i Mitrović, Tadić i Milenković, a nedugo zatim je Srbija propustila lepu priliku kada je Radonjić posle driblinga iskosa s desne strane šutirao iznad gola Selsa.

Ponovo se posle toga istakao Rajković, ovoga puta odbranom udarca Bačuajia, a uzvratio je Mitrović posle centaršuta Kostića kada je loptu poslao pored stative.

Najbolju priliku na meču propustio je Đuričić koji je posle dodavanja Kostića po drugi put pogodio okvir gola sa ivice peterca.

Nije usledilo mnogo uzbuđenja posle ove šanse fudbalera Panatinaikosa, pa Srbija na kraju može da žali iako je Belgija zaslužila pobedu.

Možda i ubedljiviju, da nije bilo sjajnog Predraga Rajkovića koji je večeras upisao šest odbrana.