PETROVIĆ U 99. MINUTU SPASIO RADNIČKI NOVE OPEKOTINE

Umalo da „fenjeraš“ i treći put ove sezone bude koban za Nišlije, muke prekratio kapiten u poslednjim trenucima meča – 1:0 u prvom kolu plej-auta

Jeste izlizana od čestog korišćenja, ali ta fraza je tačna, što je potvrđeno po ko zna koji put – najteže je dobiti „unapred dobijene“ utakmice. Prečesto je Radnik bio koban za Radnički i prethodnih, a posebno ove sezone, da bi mu još jednom zapržio čorbu i to u situaciji kada on već pakuje kofere za niži rang, a Nišlijama gori pod nogama.

Ali, sekunde su delile Radnički i Radnik od još jednog takvog epiloga. Trebalo je da broj uzastopnih minuta Radničkog bez postignutog gola u komšijskim okršajima naraste do 470, da se uđe u deveti minut sudijske nadoknade (utakmica produžena za sedam minuta), da se nervoza toliko uvuče među sve prisutne na stadionu da je mogla nožem da se seče, pa da Nišlije otključaju bravu „fenjeraša“ za pobedu u prvpom kolu plej-auta Mozzart Bet Superlige (1:0).

Korner je izveo Vanja Ilić sa leve strane, lopta je posle karambola u kaznenom prostoru gostiju stigla do Davida Petrovića, a kapiten Radničkog i mladi reprezentativac Srbije poslao ju je u mrežu za veliko olakšanje navijača niškog kluba. Uprkos slaboj i bezidejnoj partiji, Radnički je nekako izvukao pobedu i, uzevši 13 od mogućih 15 bodova u poslednjih pet kola, načinio krupan korak ka opstanku. Dobio je utakmicu, ali izgubio Jusufa Bamidelea za sledeće kolo i gostovanje u Pančevu – zbog četvrtog žutog kartona.

Radnički je nastupio u najjačem, preciznije ustaljenom sastavu, a Radnik bez nekoliko prvotimaca – svog najboljeg strelca Borka Duronjića, prvog golmana Stefana Ranđelovića i desnog beka Mateja Gašića, pa je tu poziciju prinudno, prvi put u sezoni, pokrivao Haris Hajdarević.

Prvo poluvreme obeležili su čuvari mreže koji su ovu sezonu počeli sa statusom rezervnih golmana. Vuk Vukadinović u Radniku i dalje ima tu ulogu, ovo mu je tek druga utakmica u tekućem prvenstvu, a prva kao startera, dok je Dimitije Stevanović prigrabio šansu ispred mreže Radničkog i još jednom je sačuvao na volšeban način, bravuroznom intervencijom i vrhovima prstiju u 40. minutu, nakon pokušaja Anđelkovića sa preko 20 metara, kada su mnogi već videli loptu u golu.

Na drugoj strani, Vukadinović je sprečio gol u 12. minutu, kada se lopta umalo od njegovog saigrača nije odbila u mrežu posle lepe akcije BamideleaBelakovića Ilića. Ukrotio je i „žabicu“ posle udarca Belakovića nakon pola sata igre, kao i šut Stajića iskosa u samoj zavcršnici prvog poluvremena. A možda i najbolju šansu u prvom delu Radnički je zapravo imao na početku, još u šestom minutu, kada je Petković glavom prebacio gol posle centaršuta Ilića.

Mirisalo je tada da će Radnički navaliti svim silama i jače pritisnuti goste, ali je njegova inicijativa u doboj meri bila jalova. Čak se mreža jedini piut zastresla na suprotnoj strani, ali je Čumić prethodno bio u ofsajd poziciji. Isti igrač još jednom je ozbiljno pretio, ali je Vojnović uklizao u poslednjem trenutku.

Drugo poluvreme počelo je najboljom prilikom na utakmici. Belaković je centrirao sa leve strane, a Bamidele sa četiri metra glavom prebacio gol. Kao i u prvom polivremenu, ni ovo nije bilo nagoveštaj konkretnije i otresitije igre Radničkog. Mučili su domaći fudbaleri i sebe i ono malo publike na stadionu, bez ideje kako da ugroze protivnički gol, pa su, u tom beznađu, još jedan primili oni, ali on ponovo nije priznat.

Stevanović je još jednom sjajno odbranio, zaustavio šut Zajmovića, u nastavku akcije Bogdanović je poslao loptu u mrežu, ali čula se pištaljka sudije Ilića. A onda se, šest minuta kasnije, i na drugoj strani u vazduhu našla zastavica pomoćnog sudije, nakon što je Mesarović, na asistenciju Vojnovića, ispostaviće se iz nedozvoljene pozicije, poslao loptu u mrežu.

Nervoza je rasla, Radnički je pritiskao, u nadoknadi vremena Vukadinović je još jednu loptiu izvadio iz gola i onda, u poslednjim trenucima, Petrović je prekratio muke.