Potpuna “ludnica” u Torinu – Juventus umalo od 0:2 do 3:2

Fudbaleri Juventusa odigrali su samo 2:2 protiv Salernitane u meču šestog kola Serije A, koji je obilovao interesantnim situacijama.

“Stara dama” je bila na rubu poraza na ovom susretu, u nadoknadi je stigla do boda, a umalo i do sva tri.

Bili su blizu i trijumfa, međutim, u poslednjim momentima, gol Arkadijuša Milika bio je poništen zbog ofsajda u kojem se našao kapiten Leonardo Bonuči.

Prema odluci sudije Marćenara, nakon konsultacije VAR tehnologije, Bonuči je u petercu uticao na golmana, iako čuvar mreže gostiju nije imao nikakve šanse da stigne do lopte, koju je u malu mrežu poslao Milik.

Salernitana je bila bolja u prvom, nakon kojeg je imala dva gola prednosti, a Juve u drugom poluvremenu.

Tim Masimilijana Alegrija ostao je jedan od četiri neporažena tima, ali 10 bodova i osma pozicija nisu nešto što ih raduje.

Ovaj susret nije počeo dobro po njih, pošto je Kandreva u 18. minutu savladao Perina.

Problemi do pauze postali su još veći, kada je Bremer igrao rukom u svom šesnaestercu, a Pjontek iz penala duplirao vođstvo gostiju.

Nije se predavao Juventus, pa je već u 51. minutu Kostić, nakon PSŽ-a, zabeležio još jednu asistenciju. Strelac glavom je bio Bremer, koji se iskupio za napravljen penal.

Do kraja regularnog dela pokušavali su Vlahović, Kvadrado, Milik, ali promene rezultata nije bilo.

Ipak, u trećem minutu nadoknade, Bonuči je dobio šansu da iz penala izjednači. Promašio ga je, ali iz odbitka, ipak, postigao gol.

“Ludnici” nije bilo kraja, pošto je samo dva minuta kasnije, Milik glavom pogodio posle kornera za veliku radost na stadionu.

Usledila je velika gužva, a onda i crveni kartoni – redom za Milika, Kvadrada, Facija, ali i trenera domaćih, Alegrija.

Sudijina konačna odluka, o kojoj će se dosta pričati, bila je da poništi gol Juventusa, te je meč završen rezultatom 2:2.