PRESLIKANI PORAZI: I TSC poražen kao Zvezda i Čukarički!

Ni TSC nije uspeo da napravi iznenađenje. Ekipa Žarka Lazetića se u meču prvog kola Grupe A Lige Evrope odlično držala nekih 70 minuta protiv Vest Hema u Londonu, imala je i vođstvo od 48. minuta, ali je na kraju Vest Hem slavio sa 3:1 i došao do prvih bodova u ovoj grupi.

Kako se i očekivalo, ”čekićari” su od samog početka vršili žestok pritisak na poovini TSC-a i što pre dođu do vođstva, ali se ekipa iz Bačke Topole odlično branila.

Prvu izglednu priliku domači su imali u četvrtom minutu kada su iznudili slobodan udarac na oko 18 metara po sredini, ali je lopta završila iznad prečke.

Zatim su se ređali napadi domaćih iz minuta u minut, ekipa TSC-a bila je pritisnuta ne samo na svoju polovinu, nego i u svoj kazneni prostor. Veliki broj udaraca upućivali su domaćih, ali bez efekta..

Tek posle pola sata igre, TSC se oslobodio tog pritiska i u finišu prvog poluvremena čak bio i opasniji rival. Najpre je posle kornera Jovanović propustio priliku da sa ivice peterca pošalje loptu u mrežu, zamalo je zakasnio, a posle novog prekida i Stanićevog centaršuta, Stojić je šutirao glavom, a lopta je okrznula prečku i završila iznad gola.

I, tek što je počelo drugo poluvreme, TSC je poveo. Igrao se 48. minut meča, Petar Stanić je na sredini terena oduzeo loptu Ogboni i krenuo potpuno sam prema golmanu Fabijanskom, a na kraju ga je i rutinski savladao, nešto poput Bukarija preksinoć protiv Mančster sitija na Etihadu.

I narednih desetak minuta TSC je izgledao hrabro, samouvereno na terenu, ali od 66. minuta kola su im krenula nizbrdo.

Tada je Benrama na levoj strani prevario Đorđevića, centrirao u peterac, gde je ispred Kudusa loptu zahvatio Petrović i – ubacio u sopstvenu mrežu, autogol za 1:1.

Samo četiri minuta kasnije potpuni preokret. Posle kornera Vord-Prausa, Kudus je bio najspretniji pred golom gostiju i savladao Simića za 2:1, a sve dileme oko pobednika ovog meča otklonio je rezervista Souček. Igrao se 82. minut, Vord-Praus odlično izvodi još jedan korner, a Souček, samo šest minuta pošto je ušao u igru, udarcem glavom pogađa Simićevu mrežu za 3:1.

Tada je otpor ekipe TSC-a već zbnačajno oslabio, pa su domaći imali par prilika da u finišu dođu i do ubedljivije pobede.