Sergej komandovao, šampion razbijen

Fudbaleri Lacija savladali su Milan rezultatom 4:0 u poslednjem meču 19. kola Serije A.

Aktuelni šampion je tako zabeležio drugi uzastopni poraz nakon onog protiv Intera u Superkupu Italije i upravo je to ono što su i zaslužili.

Od prvog minuta su “nebesko plavi” bili bolji rival i mogli su u prvom poluvremenu i do više od dva gola.

Mrežu Tatarušanua su “načeli” u četvrtom minutu kada je posle lepe akcije Zakanji uputio centaršut koji je stigao do Milinković-Savića koji je sprovodi iza leđa rumunskog golmana.

To je za srpskog vezistu četvrti gol u ligi ove sezone, a pored toga ima i osam asistencija. U igri je bio sve do 82. minuta.

Sergej je u međuvremenu dobio žuti zbog povlačenja, ali ga to nije zaustavilo – kao ni nalete Lacija protiv odbrane Milana oslabljene neigranjem golmana Menjana, Tomorija,Tea Ernandesa…

Njihovu “muku” koristi Zakanji golom u 38. minutu i tako je postao najbolji strelac ekipe u Seriji A (8) prestigavši povređenog Ćiru Imobilea (7). Ujedno, ovo mu je treća utakmica u ligi u kojoj je i postigao gol i asistirao i niko nema više od njega u pet najboljih evropskih liga.

Sa dolaskom drugog poluvremena se donekle i promenio momentum. Pijolijevi igrači su bolje otvorili drugih 45 minuta i napadali, ali je Lacio uspeo da odoli i, što je još važnije – uzvrati.