Tripl-dabl moćnog Jokića – Denver ispustio +20, pa posle drame pobedio!

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Los Anđeles Lejkersa 132:126, u prvoj utakmici finala Zapadne konferencije.

Nikola Jokić odigrao je maestralnu utakmicu, dominirao je od prvog minuta i kao pravi lider predvodio je tim do pobede. Utakmicu je završio sa 34 poena, 21 skokom i 14 asistencija.

Imao je Jokić i podršku saigrača, Nagetsi su timski pružili sjajno izdanje, tako su igrali 42 minuta, i potpuno zasluženo poveli su u finalu Zapada.

U poslednjih pet-šest minuta pali su energetski, nije bilo dobrih rešenja i Lejkersi su uspeli da uvedu utakmicu u neizvestan finiš, ali, Jokić im je presudio slobodnim bacanjima. Trebalo bi istaći i promašenu trojku Lebrona Džejmsa na 45 sekundi do kraja.

Džejms je imao šansu da izjednači, međutim, lopta je izašla iz obruča i Denver se odbranio. Jokić je potom bio hladnokrvan sa bacanja i time je doneo pobedu Nagetsima.

Kada je reč o listi strelaca, Jokića je pratio Marej sa 31 poenom, Poup je ubacio 21, Braun 16, Porter 15, a Gordon 12 poena.

U poraženom timu istakao se Entoni Dejvis sa 40 poena i 10 skokova, Lebron Džejms je postigao 26, uz 12 skokova i devet asistencija, dok je Rivs ubacio 23.

Nagetsi su odlično otvorili utakmicu, sjajnom energijom i to se odmah odrazilo na semafor.

Jokić je razigravao, Marej i saigrači su poentirali i Nagetsi su brzo došli do dvocifrene prednosti. Srpski košarkaš zatim je odlučio i da postiže poene i to uglavnom posle ofanzivnog skoka. Jokić je dominirao u skoku, te je posle prve četvrtine imao impozantan učinak: Osam poena, 12 skokova, pet asistencija, dve blokade.

Pokušali su Lejkersi da se trgnu u drugoj četvrtini, ali Nagetsi su uspešno odbili nalete. Jokić je briljirao, sjajno je igrao i Brus Braun, doprinos su dali Marej i Porter, pa je prednost samo rasla.

Strašno su igrali Nagetsi i na poluvremenu su imali osamnaest poena prednosti, 72:54.

Jokić je poluvreme završio sa 19 poena, 16 skokova i sedam asistencija.

Denver je uspešno održavao prednost tokom treće četvrtine, ali, krajem ovog perioda Lejkersi su najavili potencijalni povratak. Ipak, utisak je bio da su Nagetsi odbili nalet nestvarnom trojkom Jokića (106:92).

Vodila je ekipa Majka Melouna, imala dvocifrenu prednost većim delom 4/4, međutim, neozbiljnošću su dopustili rivalu da se vrate. Glupi fauli, loša komunikacija u odbrani… Lejkersi su trojkom Rivsa smanjili na samo -3, 124:121

Ipak, gosti su propustili šansu da i potpuno uhvate priključak, te je Denver zasluženo slavio. Opširnije ste mogli da pratite u našem live blogu.