Union izvukao bod protiv “fenjeraša” u nastavku borbe za Evropu

Fudbaleri Union Berlina remizirali su na domaćem terenu sa Grojter Firtom (1:1) u utakmici 32. kola Bundeslige.

Rezultatom zasigurno neće biti zadovoljni igrači ekipe iz prestonice, ali je moglo da bude i gore s obzirom na to da je Firt vodio sve do 72. minuta utakmice.

Igrao se 33. minut kada je švedski napadač Branimir Hrgota doslovno zakucao loptu u gornji desni ugao gola koji brani Frederik Ronov. Ipak, velika greška odbrane gostiju u poslednjoj trećini utakmice omogućio je rezervisti Svenu Mihelu da donese bod svojoj ekipu.

Firt je odavno prežaljen i igraće “Cvajtu” naredne sezone. Pravi gubitnici u ovom susretu su igrači domaće ekipe koji su imali priliku da dođu do laka tri boda protiv “fenjeraša”.

Da su u tome uspeli makar bi na kratko prestigli Frajburg na petom mestu koje vodi u Ligu Evrope naredne sezone. Ovako ostaju na šestoj pozicji koja znači i mesto u Ligi konferencija, ali su ujedno pružili priliku Kelnu koji može da ih prestigne pobedom na gostovanju Augzburgu.