UŽIVO Nestvaran promašaj Kornelijusa, nema golova

Fudbaleri Saudijske Arabije priredili su senzaciju u prvom od četiri meča trećeg dana Svetskog prvenstva.

Saudijci su šokirali fudbalski svet pobedivši favorizovanu Argentinu 2:1, posle preokreta na stadionu Lusail.

Delovalo je da će doživeti debakl nakon što je Argentina povela već u desetom minutu golom Lionela Mesija iz penala, a potom zbog ofsajda “gaučosima” poništena čak tri gola.

Argentinci su se očigledno opustili na poluvremenu nakon što rival nije nijednom zapretio njihovom golu i usledila je surova kazna.

Strastvenom igrom i sa dva fantastična gola Saudijska Arabija je priredila jedn od najvećih senzacija u istoriji svetskih prvnstava.

U 14.00 igraju Danska Tunis, u 17 se sastaju Meksiko Poljska, a dan se završava dvobojem Francuske Australije od 20 sati.