(VIDEO) POSLE 60 GODINA MUNDIJAL BEZ “AZURA”!

Mundijal u Rusiji bez Italije – Italija u neverici, Švedska u transu!

printscreen

Šveđani su napravili senzaciju i sa 0:0 u revanšu na San Siru izbacili Italiju iz trke za Mundijal. Italija posle punih 60 godina neće igrati na Svetskom prvenstvu, a prethodni put su izostali sa Mundijala još daleke 1958. u Švedskoj.

Švedska je jednim golom u prvom meču baraža (1:0) izbacila “Azure”, a presudio je Johanson u 61. minutu, golom u Solni.

Nisu Italijani blistali ni na prethodna dva šampionata jer u Južnoj Africi i Brazilu nisu prolazili grupu, ali pred dvomeč sa Švedskom verovatno niko nije očekivao da će Italijani ispasti.

printscreen

Šveđani su mislili drugačije. Hrabra i čvrsta odbrana od prvog minuta prve utakmice je bila taktika od koje momci Jana Andersena nisu odstupali, a Italijani u 180 minuta nisu uspeli da savladaju golmana Robina Olsena.

Prvo poluvreme revanša je proteklo u inicijativi Italije koja se videla samo na papiru jer je uz mnogo bolji posed lopte prvu pravu šansu stvorio Kandreva u 26. minutu.

Prava opasnost Italijani postaju u finišu tog dela igre posle pokušaja Imobilea kada je sa gol linije loptu vadio Grankvist. Do kraja poluvremena je pokušao i Lorenci ali je Olsen odbranio i Šveđani su odahnuli do poluvremena.

printscreen

U drugo poluvreme Italija je krenula još agresivnija i odlučnija. Koliko je na terenu “prštalo” svedoči i više situacija u kojima su i jedni i drugi tražili penale, te žuti kartoni i faulovi.

“Azuri” su nizali prilike preko Kandreve koji je bio najbolji u prvom poluvremenu, El Šaravija, Florencija ali nije vredelo. Na kraju čak 75% poseda i nestvarna 24 šuta ka golu Švedske. Nijedan nije pogodio metu.

Doduše, svega šest je završilo u okviru gola, ali je Olsen sve vreme bio na velikom ispitu koji su na kraju položili i on i njegova odbrana za čudo o kom će se dugo pričati.

Italija bez Mundijala i Mundijal bez Italije, šta drugo reći…