Voždovac slavio na “krovu”: Pritisnut Zvezdin “panik taster” – 100 minuta fudbalskog klasika!

Fudbaleri Voždovca napravili su veliko iznenađenje u utakmici petog kola Superlige, pobedivši Crvenu zvezdu rezultatom 3:2.

Superliga, 5. kolo
Voždovac – Crvena zvezda 3:2 (2:0)
Burmaz 5, Nešković 43, Teodorović 61 – Rodić 75, Kanga 90+1p
Stadion: Stadion FK Voždovac (Beograd)
Sudija: Stanko Ostraćanin

Na proslavi decenije stadiona na “krovu” u Zaplanjskoj je savladan šestostruki uzastopni šampion koji je pre ovog meča imao čak 15 uzastopnih pobeda u međusobnim duelima.

Uspeh Voždovca dodatno dobija na značaju kada znamo da je tri utakmice prošle sezone Zvezda dobila sa ukupnih 12:0.

Međutim, prošlosezonski rezutlati se brišu sa početkom nove sezone, a u novoj su se neki “precrtani” u Ljutice Bogdana odlučili da dokažu matičnom klubu da su pogrešili.

Samo u startnoj postavi domaćeg tima su bila četvorica fudbalera koja su ponikla u Zvezdi, golman Andrija Katić je čak i kapiten ekipe, dok je na klupi sedelo još nekoliko igrača identičnih fudbalskih početaka.

Velika sparina je dočekala oba tima na veštačkoj travi koja je bila tek samo jedan od aduta Voždovca. Ono što je važnije jeste da su Zvezdi presudili njenim oružjem.

Visoko su vršili presing “zmajevi” od prvog minuta i iako se isprva činilo da će crveno-beli uspeti da se izbore, demant je stigao već u petom minutu.

Jedan od pomenute četvorice u liku Borisava Burmaza je zatresao mrežu nakon velike greške Miloša Degeneka. Prodao je povratnik na “Marakanu” loptu u opasnoj zoni, a odatle se sve brzo odvijalo.

Lopta je na kraju stigla do Burmaza koji sjajnim, snažnim udarcem ostavlja nemoćnog Glazera da izvadi loptu iz mreže.

Nisu tu prestale nedaće Zvezde koja se mučila da opasnije pripreti protivniku i uputi udarac u okvir gola.

Ređale su se šanse nakon gola Burmaza i to na obe strane, ali kako tad nije postignut pogodak ušlo se u mirniji deo meča. Visoka temperatura je i prekinula meč u jednom trenutku, kada je glavni arbitar odlučio da da igračima pauzu da se osveže.

Posle najmirnijeg perioda u meču prva je pripretila Zvezda preko Pitera Olajinku koji je prišao najbliže golu u prvom poluvremenu.

Previše je prostora ostavljeno Kingsu Kangvi na levoj strani, koji je imao dovoljno vremena da se namesti i pronađe Nigerijca koji pogađa prečku nakon što je šutirao glavom.

Uskoro je on sam kreirao najbolju šansu gostiju, ali je na ovom meču veoma “tanak” Vladimir Lučić promašio ogromnu priliku neposredno ispred gola Katića.

Naravno da je za to ekspresno stigla kazna. Sjajna tranzicija domaćina dovela je Mihajla Neškovića u situaciju da igra jedan na jedan sa Srđanom Mijailovićem. Odlučio se da oproba udarac i sa ivice šesnaesterca pogodio dalji ugao još jednom nemoćnog Glazera za tad već velikih 2:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na pauzu, a sigurno da je mnogo bilo onih koji su verovali da Zvezda može do preokreta u nastavku.

Kao što se i očekivalo, usledila je opsada gola Voždovca, ali nije bilo moguće stići do gola protiv organizovane odbrane “zmajeva”.

Organizovano je poslednje što možemo reći za Zvezdinu odbranu na ovom meču, pa je tako posle još jedne velike greške Zvezdinog štopera Voždovac stigao i do trećeg gola.

Ovoga puta je pogrešio Aleksandar Dragović i tako se pridružio Degeneku i Mijailoviću koji su bili odgovorni za prva dva gola protivnika.

Grešku je iskoristio rezervista Danilo Teodorović koji je zamenio Burmaza i uspeo da oduzme loptu austrijskom defanzivcu i potom lobuje Glazera.

Odatle više nije trebalo da bude povratka za Zvezdu, ali se ispostavilo da je moglo da bude. Ujedno, neodustajanje ekipe je verovatno i jedina pozitivna stvar koju Barak Bahar može da izvuče iz nastupa svog tima.

Prvo je Milan Rodić smanjio zaostatak golom nakon kornera u 75. minutu, ali je pravo uzbuđenje sačuvano za nadoknadu vremena.

Posle “karambola” u šesnaestercu Voždovca nije bilo jasno kako lopta nije prešla gol-liniju, ali je zato dosuđen penal. Vukašin Đorđević je “kanalisao” Luisa Suaresa sa Mundijala 2010. i rukama sprečio gol Zvezde.

Za to je sankcionisan crveni karton, dok je penal realizovao Gelor Kanga i tako ostavio prostor za nadu u poslednjih nekoliko minuta.

Ipak, za sve to vreme nije kreirana niti jedna ozbiljnija šansa po gol Katića, pa je tako Voždovac zadržao sva tri boda.

Voždovac ostaje neporažen i posle pet kola sa dve pobede i tri remija, što je trenutno dovoljno za treće mesto. U narednom kolu gostuju u Kruševcu ekipi Napretka.

Poziciju iznad posle nekompletiranog kola zauzima Zvezda sa četiri pobede i ovim porazom. Sledi meč sa Novim Pazarom u Beogradu.

Pre toga, Bahar i njegovi igrači će morati da se daju u duboku analizu gde je krenulo po zlu na “krovu”.