Zvezda posle drame pala u Berlinu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Albe u Berlinu 74:70, u meču 32. kola Evrolige.

Sada je Zvezda 11-14 i Monako im je pobegao dve pobede u borbi za Top 8, pa će biti veoma teško izboriti plej-of.

Alba je na 10-14, pa i oni imaju i dalje teoretske šanse, ali se pitaju Monako i Bajern.

Albu su do pobede predvodili Lo sa 22, Smit sa 17 i Sikma sa 13 poena.

U ekipi Crvene zvezde istakli su se Volters sa 18, Kalinić sa 13, Dobrić sa 12 i Davidovac sa 11 poena.

Igralo se brzo u prvih pet minuta prve četvrtine i zanimljivo je što nismo videli nijedan faul u prvih pet minuta na obe strane.

Alba je uspostavila kontrolu nad reketom, pošto je centar Kumađe udario dve blokade Kuzmiću, hvatao ofanzivne skokove, dva puta zakucao na lob pas, dok je Zvezda svoje poene tražila iz kontre i iz prodora.

Volters je bio jedini raspoložen sa 4/4 iz igre u prvoj četvrtini, ali je nesportskom na polovini terena kada je hteo da iseče kontru napravio problem i onda je Maodo Lo ’poludeo’. Pogodio je trojku, dva bacanja i upisao osam poena.

Bez pogođene trojke u prvoj četvrtini bila je Zvezda i sve je to naplatila u drugoj deonici.

Mnogo je bolje zaigrala Zvezda i u odbrani i u napadu, a posle +11 za Albu, krenule su trojke. Dve je pogodio Davidovac, dve Dobrić i potpuno je neutralisan sjajni Smit, koji je takođe pogađao trojke i bio dvocifren.

Volters je nastavio da dominira i pogađao je sve šuteve iz prodora, pa je Zvezdi doneo prednost posle preokreta, a onda i asistirao Dobriću za novu trojku.

Momentum je ’ubio’ Luka Mitrović, koji je promašio četiri slobodna bacanja zaredom i Alba je opet povela.

Na poluvremenu je bilo 37:35 za Albu.

Od starta treće četvrtine igralo se koš za koš i veoma tvrdo, pa je Zvezda brzo ušla u bonus.

Problem za Zvezdu bio je Luk Sikma, koji se razigrao u trećoj četvrtini i postigao devet poena u toj deonici, ali Alba se nije odlepila kao u prvoj i na startu druge četvrtine.

Crvena zvezda je propuštala prilike da dođe do preokreta i novog vođstva, a na minut do kraja treće četvrtine je poenima Kalinića došla do izjednačenja.

Zvezda je zatim napravila mini-seriju. Kuzmić je izborio nesportski faul Kumađea, koji je ranije dobio tehničku i isključen je sa meča.

Kuzmić pogađa dva bacanja, a zatim Dobrić pogađa flouter za vođstvo Zvezde od četiri poena prednosti.

Alba je trojkom Smita i poenima Zusmana ipak preokrenula opet i imala 58:57 na kraju treće četvrtine.

Velika borba vodila se i u četvrtoj četvrtini.

Posle više od dva minuta bez koša, poentirao je Davidovac na ulazu, da bi sa klupe opet ušao Maodo Lo i igrao neverovatno.

Gledali smo bitku njega na jednoj i Voltersa na drugoj strani, ali je Lo bio bolji u toj borbi, pošto je vezao pet poena i odveo Albu na +4 na četiri i po minuta do kraja.

Napeto je bilo u završnici, gde se Alba održavala i sa četiri poena Lamersa posle ofanzivnog skoka imala +5 na minut do kraja.

Na 38 sekundi do kraja je Davidovac pogodio trojku za minus dva, pa je Kalinić faulirao Sikmu i Sikma pogađa dva bacanja za +4.

Zvezda je promašila šut i meč je završen.