On može sam: Ronaldo – Totenhem 3:2!

Postio je dugo Kristijano Ronaldo u poslednje vreme, ali ove večeri je sve to naplatio.

U derbiju 29. kola Premijer lige na Old Trafordu postigao je het-trik u pobedi Junajteda nad Totenhemom od 3:2 (2:1).

Bio je to njegov prvi het-trik u Premijer ligi još od 2008. kada je prvi put nosio dres “crvenih đavola”.

Briljantan meč Portugalca, susret u kojem je postigao 18. gol u sezoni i 807. u karijeri, čime je postigao apsolutni rekord.

Bio je to meč koji je Mančester junajted jednostavno nije smeo da izgubi, jer bi u protivnom, to praktično značilo i opraštanje od izgleda sa se plasira na četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Susret je zadovoljio sve, igralo se otvoreno, napadački, bilo je šansi, dosta golova i posle ovoga sve je još otvoreno u borbi za četvrto mesto.

Prvo uzbuđenje viđeno je u devetom minutu, Ronaldo je uputio udarac ka golu, lopta je pogodila igrača Totenhema u ruku, ali je sudija Džonatan Mos pokazao da nema penala.

Tri minuta kasnije, lepa akcija Junajteda, Fred je petom proigrao Kristijana Ronalda koji je sjajnim udarcem sa preko 22 metra poslao loptu u mrežu – neodbranjivo za Uga Ljorisa i Junajted je poveo.

Veliku šansu imao je Totenhem posle kornera u 27. minutu, ali je udarac Erika Dajera glavom sa gol linije izbacio Diogo Dalo.

Ipak, sedam minuta kasnije, Mos je dosudio penal za Totenhem, pošto je lopta pogodila u ruku Aleksa Telesa.

Ovog puta se nije dvoumio, i pored protesta igrača Junajteda da njima nije svirao penal u prvoj situaciji, ostao je neumoljiv, a precizan sa 11 metara bio je Hari Kejn.

Ipak, Junajted je samo tri minuta kasnije, tačnije u 38. minutu posle prekinute akcije na sredini, došao do novog vođstva.

Nemanja Matić je sjajno uposlio Džejdona Sanča, ofsajda nije bilo, on je proigrao Kristijana Ronalda i Portugalac je rutinski zatresao mrežu za 2:1.

Bio je to njegov 806. gol u karijeri čime je postao najsuepešniji strelac u istoriji fudbala.

Nastavilo se sa dinamičnom igrom i u nastavku, Son je u 61. minutu posle kontre bio za malo neprecizan, ali je Totenhem stigao do izjednačenja u 72. minutu.

Dugo je trajao taj pritisak i posle centaršuta sa leve strane, Hari Megvajer je nespretno zahvatio loptu i skrenuo je u sopstvenu mrežu za 2:2.

Pet minuta kasnije, Kristijano Ronaldo je šutirao iz prve posle brze akcije Junajteda, ali je Ljoris izvadio loptu iz donjeg levog ugla i sprečio gol.

Ipak, Ronaldo je u 82. minutu još jednom pokazao kakav je strelac.

Posle kornera sa desne strane, nadskočio je sve u zoni penala i glavom prosledio loptu neodbranjivo u mrežu za konačnih 3:2.