Vlahovićev dar-mar u Toskani za trijumf Juventusa

Fudbaleri Juventusa pobedili su u gostima Empoli 3:2, uz dva gola Dušana Vlahovića.

Srpski golgeter je sa dve majstorije izrastao u junaka trijumfa “Stare dame” na nezgodnom gostovanju u Toskani i još jednom pokazao u kakvoj se formi nalazi.

Sa nova dva pogotka stigao je 20. u sezoni, čime se lansirao na vrh liste strelaca ispred Čira Imobilea iz Lacija, ali to nije glavno o čemu će da bruje Apenini.

Prva tema na “čizmi” biće dva gola u velikom stilu.

Juventus je poveo preko Mojzea Kena u akciji u kojoj je Srbin učestovao, a onda je u samom finišu prvog dela napravio rolerkoster pred golom Empolija.

Kada su svi očekivali šut napravio je takav lažnjak da su pali golman i još jedan čuvar za 0:2.

Očekivalo se da će trener Maks Alegri da odmori Vlahovića u nastavku, ali je umesto “viđene” izmene izašao ipak Ken. I to je bio bingo za Juventus.

Rezervista Alvaro Morata je poslao asistenciju ne baš u koraku, ali ju je Vlahović “zalepio” za petu i bocnuo je preko golmana Vikarija.

Bilo je to pravo remek delo.

Umalo da odbrana Juventusa upropasti fantastično izdanje Vlahovića sa nekoliko smušenih poteza.

Prvo kod gola Simona Žurkovskog u 40. minutu, pre šoua srpskog napadača, a onda i u samom finišu.

Tada je Andrea La Mantija uneo dramu drugim propustom odbrane “Stare dame”, ali je Juventus nekako izdržao do kraja, odbranivši se.

Na kraju je Juventus stigao do 14. pobede u sezoni, jako bitne da ostane na četvrtom mestu sa šest bodova više od Atalante, ali uz dva meča više.

Sa ovakvim Vlahovićem torinski velikan ne mora da brine za tako nešto.