Zvezda slomila Čukarički u finišu: Ohi opet pogodio, Dragović stavio tačku

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Čukarički 3:0 (1:0) u utakmici 22. kola Superlige Srbije.

Pred više od 18.000 gledalaca na stadionu “Rajko Mitić”, trijumf aktuelnom prvaku doneli su golovima Milan Pavkov u 16, Ohi Omoidžuanfo u 76. na zvaničnom debiju, kao i Aleksandar Dragović u 79. minutu.

Rezultat ne oslikava pravo stanje na terenu jer je meč bio aktivan sve do 15 minuta pre kraja, kada je dileme rešio Ohi samo nekoliko trenutaka od isključenja štopera “brđana” gostiju Uroša Drezgića.

Prethodno je otvorio goste Pavkov, ali i napustio teren u 22. minutu zbog rasekotine, da bi tačku stavio Dragović posle loše intervencije golmana Đorđa Petrovića.

Čukarički će žaliti za šansama, imao ih je nekoliko za izjednačenje, ali su se prečka (Roganović) i loša realizacija isprečili ispred tima Saše Ilića.

Tako je Crvena zvezda upisala bitna tri boda na otvaranju proleća i vratila se na pet manje od lidera Partizana, koji je ranije slavio u Nišu nad Radničkim 2:0.

Ofanzivnu postavku je izveo Dejan Stanković na premijeri, sa Pavkovom i Ohijem i iz prve ozbiljne prilike je pao gol.

Pukla je kontra, igrači Čukaričkog su tražili faul, ali se sudija Nenad Minaković nije oglasio, Mirko Ivanić je uposlio Milana Rodića na boku, a ovaj ubacio loptu pred gol rivala i tamo je bio Pavkov, bez čuvara.

Zakucao je loptu u mrežu za vođstvo crveno-belih

Međutim, samo nekoliko minuta kasnije Zvezdina “devetka” je morala da napusti teren. Pavkov je dobio rasekotinu na glavu kada je udario u potiljak Ibrahima Ndiaja i morao u svlačionicu.

Do poluvremena videli smo nekoliko pokušaja Rodića, ali i prečku komšija sa Banovog brda.

Mladi Bojan Roganović je tukao sa oko 25 metara iz slobodnog udarca, pogodio je Sekua Sanoga u “živom zidu”, lopta je otišla preko, ali nije imao sreće jer je pogodila prečku.

U drugom delu je Čukarički krenuo ih svih snaga, imao nekoliko odličnih šansi, ali se kod jedne isprečio Strahinja Eraković, da bi i kapiten Stefan Šapić bio blizu kada je glavom bio zamalo neprecizan.

I onda prelomni trenutak se dogodio 21 minut pre kraja kada je Drezgić isključen zbog starta nad Ivanićem.

Ubrzo je Ohi doneo mirnih 2:0 u akciji ivanića, a u kojoj je asistent bio Rišairo Živković, što je već bio kraj svih nadanja “brđana”.

Tačku je stavio Dragović pomalo komičnim golom, pošto je golman Petrović praktično napucao austrijskog reprezentativca posle prekida Aleksandra Kataija.

Bio je to njegov četvrti gol u sezoni, a Čukarički konačno potpisao kapitulaciju.